Akármennyit szenvedhetünk az edzőterembe a tökéletes alak eléréséért, ha közben nem figyelünk a táplálkozásra.
Lesz eredménye a rengeteg mozgásnak, de nagyon hosszú idő alatt.
Aki a fogyás mellett dönt, és a jövő nyáron bomba formában szeretne a bikinijében sétálni, tudnia kell, hogy a kívántalak elérése 70 %-ban a táplálkozástól függ és „csak” 30 %-ban függ a mozgástól.
Fogyás egyik titka: Fontos,hogy ha lehet napi 5 kicsi étkezést iktassunk be napi rutinunkba.
Szénhidrát bevitelünket próbáljuk délelőtt elosztani.
A reggeli a nap legfontosabb étkezése, ezért nem szabad kihagyni.
Reggelire együnk zabpelyhet, vízbe vagy tejben megfőzve nagyon finom és tápláló, kellőképp laktat így nem fogunk a következő étkezésen hirtelen sokat enni.olaj magvak
Zabkásánkat rengeteg féleképpen ízesíthetjük, aminek csak képzeletünk szab határt.
Ezt követően a tízóraira lehet enni egy adag friss gyümölcsöt, pár szem olajos magvat, vagy natúr joghurtot.
Ebédre készítsünk magunknak halat vagy szárnyas húst hozzá főzzünk rizset illetve pároljunk valamilyen zöldséget.
Ebédünket követően próbáljuk meg kerülni a szénhidrátot tartalmazó ételeket.
Uzsonnára együnk egy könnyű salátát, vagy igyunk meg egy fehérje turmixot.
A fehérje turmixokat edzés után fogyasztjuk általában,hogy izmaink fejlődni tudjanak, de egy étkezést is kiválthatnak.
Általában az emberek többsége munka, iskola után, nap végén szoktak edzeni menni célszerű a vacsorát úgy összeállítani,hogy fehérjét tartalmazzon.
Vacsorára készíthetünk magunknak rántottát, illetve süthetünk csirke- pulykahúst, hozzá pedig csinálhatunk salátát és párolhatunk zöldséget.
Fogyás - Fontos,hogy ne együk tele magunkat , mivel az étkezések között nem telik el olyan sok idő, hogy okunk legyen addig enni amíg jól nem lakunk.
Pár étel csoportot szeretnék bemutatni, amiket ha a fogyás és izmosodás a célunk, fogyasztanunk kell:
Szénhidrátok:
A legjobb ha szénhidrátból napi 5-6 grammot fogyasztunk testsúly kilogrammonként. Nem szabad elhanyagolni a szénhidrátot, mert ha nem eszünk kellő mennyiséget nem fogunk megfelelően fejlődni. Próbáljunk meg lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztani, amelyeket a zab, a zöldségek és a teljes kiőrlésű termékek tartalmaznak.sajt
Tejtermékek:
Ha nem vagyunk érzékenyek a tejtermékekre, építsük be az étrendünkbe, mert tökéletes kalcium forrás a szervezetünk számára. Azonban ne együnk túl sokat belőlük, mivel a sajtok magas nátrium- és zsírtartalmúak. Tejből próbáljuk meg az alacsony zsírtartalmút fogyasztani. Illetve a túró remek fehérje forrás, ehetjük vacsorára is, mivel lassan szívódik fel a szervezetünkbe és sokáig laktat. Ha magába nem ízlik az ízé, tegyünk bele pár szem friss bogyós gyümölcsöt, vagy aszalt gyümölcsöt.
Zöldségek, gyümölcsök:
A zöldségek és gyümölcsök remek vitamin források, és magas a rost tartalmuk. A gyümölcsök sok gyümölcscukrot tartalmaznak, ezért ha sokat fogyasztunk belőlük elhízunk tőlük. Próbáljunk meg mindig az évszaknak megfelelő gyümölcsöket enni. Együnk sok zöldséget mivel a zöldség fogyasztás hozzá járul a zsírszegény fizikumhoz. A zöldségek azok a tápanyagok amikből a legtöbbet kell fogyasztanunk naponta.
Rizs:
A rizs nagy mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat(magnéziumot, a vasat és a cinket), illetve a B-vitamint. Fogyaszthatunk fehér, illetve barna rizset. A kettő között a tápanyag tartalmuk a különbég. A fehér rizs kevesebb tápanyagot tartalmaz, mivel több feldolgozási folyamaton esik keresztül, ezalatt a feldolgozás alatt a B-vitamin 80%-át, a vastartalom 75%-át veszti el. A rizs fogyasztása ajánlott, mivel gazdag esszenciális aminosavakban, amit az emberi szervezet egyedül nem képes előállítani. A rizs előnye ,hogy csökkenti a túlzott gyomorsav termelést, és a glutén érzékenyek is bátran fogyaszthatják.fehérje édesség
Fehérjék:
A fehérje fogyasztása nélkülözhetetlen ha izmosodni szeretnénk. Legfőbb fehérje forrásunk a húsok illetve a fehérje porok. A fehérjedús ételek termogenikus hatásúak, mivel a fehérje megemésztéséhez nagyobb energiára van szükség, mint a zsírok, szénhidrátok esetében. A magas fehérje tartalmú ételek fogyasztása fokozzák az anyagcserét.
Fehérje források például: tojás, sajt, tej, csirke, tengeri halak, pulyka, szója, fehérje turmixok
Fogyás - A fehérje turmixok remek fehérje források, melyek nem tartalmaznak felesleges tápanyagot , és gyorsan szívódnak fel.